LJD Kryžius

Lietuvos jaunimo dienų Kryžius   yra ženklas, mums reiškiantis patį didžiausią Lobį – Jėzų Kristų.

Šis kryžius 2004 metais Lietuvos jaunimo dienų metu buvo nešamas piligriminėje kelionėje į Kryžių kalną, kuriame stovėjo iki 2007 m. vasaros.

Dviratininkų piligrimų grupė savo žygiu nuo Kryžių kalno iki Klaipėdos palydėjo LJD kryžių į jaunimo dienas, taip jas simboliškai sujungdami.  ,,Lietuvos tikintiesiems dabar reikia nešti kryžius ne į Kryžių kalną, o iš jo – į pasaulį, į savo kasdienę aplinką“. LJD 2007 dalyviams Klaipėdoje sakė tarptautinės katalikų maldos ir evangelizacinės mokyklos ,,Jeunesse et Liumere“ vadovas kun. Rene Lucas.

Po Lietuvos jaunimo dienų Klaipėdoje šis kryžius nuo 2009 metų pradžios keliavo po visas septynias Lietuvos vyskupijas. Jis tapo artėjančių Lietuvos jaunimo dienų šaukliu. Kryžius keliavo 535 dienas, su juo susitiko beveik 32 000 žmonių 140 parapijų.

2013 metais LJD kryžius buvo sutinkamas jaunimo susitikimuose Kauno miesto parapijose, o prieš Lietuvos jaunimo dienas Alytuje jis keliauja po visas Lietuvos vyskupijas:

2014 m. Lapkričio mėn. – Vilniaus arkivyskupijoje

Gruodžio mėn. – Kauno arkivyskupijoje

2015 m. Sausio mėn. – Panevėžio vyskupijoje

Vasario mėn. – Šiaulių vyskupijoje

Kovo mėn. – Telšių vyskupijoje

Balandžio mėn. – Kaišiadorių vyskupijoje

Gegužės, birželio mėn. – Vilkaviškio vyskupijoje.