Negimusio kūdikio dienai atminti

 

Lapkritis - mirusiųjų pagerbimo mėnuo. Brangindami išėjusių atminimą, degėme žvakeles ant jų kapų, aukojome Šv. Mišias ar tyliai meldėmės, siųsdami jiems savo dvasinę pagalbą... Mirusiems, kuriuos pažinojome...

Tačiau yra mirusių mūsų artimųjų, kuriems nebuvo lemta išvysti dienos šviesos. Negimdinis nėštumas, persileidimai, apsigimimai, nesivystantys kūdikiai, abortai – tai įvairiausi gyvenimo įvykiai, dėl kurių mūsų pradėti kūdikiai negimsta.

Medikai, gelbėdami motinos gyvybę, ar vykdydami moters ir vyro apsisprendimą “išlaisvina” moters kūną nuo įsčių vaisiaus... Kūnas sugyja.

Kas gydo dvasią, kuri lieka sunkiai sužeista?... Kas suskaičiuoja naktimis išlietas ašaras, suvokus, kas visdėlto įvyko?...

“Per pusę metų vieną po kito mes praradome du kūdikius. Medikai nustatė, kad kūdikis nesivysto ir patarė atvykti atlikti operaciją. Supratau, kad ta operacija – abortas. Paklausiau gydytojos:

- Jei Dievas taip pasitvarkė, kad mano vaisius nesivysto ir nebegyvas, tai organizmas pats išgis?

- Jūsų gyvybei gresia pavojus. Bet kuriuo momentu gali prasidėti labai stiprus kraujavimas, tuomet medikai gali nebesuspėti jums padėti...

Nuvykome su vyru į ligoninę. Viskas vyko lyg sapne. Prabudau po dviejų metų...

Prakalbinau savo vyrą:

- Prieš kelis metus mes praradome du savo kūdikius, o per tą laiką nė karto už juos net nepasimeldėme. Jų kapas – medicinos atliekų krematoriumas, jie neturi vardo. Mes niekada jų neapverkėme... ar tu nors kartą pagalvojai apie juos?

- Pagalvodavau, bet nenorėdavau pradėti pokalbio, kad tau neskaudėtų.” – Klausau į konsultaciją Šeimos centre atėjusios moters pasakojimo.

Neliesti to, ką skauda, pabėgti, užmiršti... gal praeis.... kenčiame vienatvėje...

Nepraeina...

Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centras kviečia visus geros valios žmones jungtis bendroje maldoje už negimusius kūdikius.

Lapkričio 16 – 23 dienomis  nuo 16.30 val. iki vakaro Šv. Mišių Kaišiadorių Katedroje prie Šv. Mergelės Marijos altoriaus uždekime atminimo žvakelę ir tyliai pasimelskime.

Lapkričio 23 d. 18 val. Šv.Mišių auka už negimusius kūdikius.

 

Kaišiadorių vyskupijos Šeimos centro psichologė

Rita Truskauskienė: jaukus.namai@gmail.com