Skelbimai Kaišiadorių katedroje - 2016-05-08

A) Ateinantį sekmadienį švęsime Sekmines, Šv. Dvasios atsiuntimo liturginę iškilmę. Kaišiadorių parapijoje Sekminių šventei skirta programa prasidės gegužės 14 d. - ateinantį šeštadienį - 21 val. žvakių procesija Gedimino gatve. Kviečiame iki 21 val. susiburti Prekybos centro “IKI” aikštelėje, dalyvauti procesijoje ir šventinėje programoje - nuo 22 val. iki vidurnakčio – 1 val. katedroje vyks Šlovinimas, giesmės ir Švč. Sakramento adoracija.

Ateinantį sekmadienį - per Sekmines - liturginė Sekminių procesija ir iškilmingos šv. Mišios katedroje - 8 val. Mišių metu bus teikiamas Sutvirtinimo sakramentas. Kitos Mišios per Sekmines - įprasta sekmadieniams tvarka. Kviečiame dalyvauti.

B)  Devynias dienas prieš Sekmines, Bažnyčia kviečia tikinčiuosius kasdien (privačiai ar kartu) melstis į Šventąją Dvasią. Ši malda katedroje - šv. Mišių metų, vietoj bendruomeninės maldos.

C)  Gegužės 10 d. (antradienį) Kaišiadorių vyskupijoje švenčiama katedros konsekravimo liturginė iškilmė. Katedrą 1936 m. gegužės 10 d. konsekravo pirmasis Kaišiadorių vyskupas Juozapas Kukta. Liturgijoje šį šventė švenčiama kasmet. Tą dieną kviečiame pasimelsti už vyskupiją – Jos ganytoją, kunigus ir už visus besidarbuojančius sielovados tarnystėje. Šv. Mišios – įprasta šiokiadieniams tvarka.

D) Šį sekmadienį, per Šeštines, švenčiama Pasaulinė visuomenės komunikavimo priemonių dienaKomunikuoti – tai bendrauti, pranešti, dalintis žiniomis*... Lietuvos vyskupai šia dieną kviečia prisidėti prie rinkliavos, skirtos katalikiškai žiniasklaidai paremti ir Bažnyčios komunikacijos darbuotojams išlaikyti. Pusė šios rinkliavos metu surinktų lėšų bus skiriama nacionalinei, o kita pusė – vyskupijose veikiančiai katalikų žiniasklaidai. Kviečiame prisidėti ir dėkojame už paramą.

Klebonas

*Popiežius PRANCIŠKUS:

Komunikavimas turi galios tiesti tiltus, skatinti susitikimą bei įtraukimą ir taip praturtinti visuomenę. Kaip gražu matyti žmonių pastangas rūpestingai parinkti žodžius ir veiksmus siekiant įveikti nesupratimą, išgydyti sužeistą atmintį ir statydinti taiką bei darną. Žodžiais galima nutiesti tiltus tarp žmonių, šeimų, socialinių grupių, tautų. Ir ne tik fizinėje, bet ir skaitmeninėje aplinkoje. Tegul žodžiai ir veiksmai būna tokie, kurie padėtų ištrūkti iš pasmerkimo ir kerštavimo užburto rato, kaustančio individus ir tautas bei kurstančio neapykantos kupinus pareiškimus. Krikščionys savo žodžiais turėtų skatinti bendrystę net tada, kai prireikia ryžtingai pasmerkti blogį, stengtis niekada nenutraukti santykių ir komunikavimo (Žinia Pasaulinės visuomenės komunikavimo priemonių dienos proga -http://eis.katalikai.lt/vb/popieziai/pranciskus/zinios/2016-01-24_visuomenes-komunikavimo-priemoniu-dienos-proga-2016)...