Skelbimai Kaišiadorių katedroje 2017-01-22

Dėl pal. Jurgio Matulaičio minėjimo

Sausio 27 d. Lietuvos Bažnyčia liturgijoje minės pal. Jurgį Matulaitį; šiais metais sukanka palaimintojo mirties arba gimimo dangui 90-­osios metinės. Jis mirė 1927 metais, palaidotas Marijampolėje – savo gimtinėje, 1987 m. šv. pop. Jonas Paulius II jį paskelbė palamintuoju. Kaip kasmet, sausio 27 d. Marijampolės mažojoje bazilikoje, kur ilsisi palaimintojo Jurgio palaikai, 12 val. bus švenčiamos Mišios, pristatomos teminės konferencijos. Platesnė šio minėjimo programa patalpinta katedros skelbimų stende, taip pat internete.

Jurgis Matulaitis – pirmasis lietuvis paskelbtas palamintuoju. Praeitų metų gruodį Apaštalų Sostas pripažino Dievo tarno Teofiliaus Matulionio kankinystę ir taip atvėrė kelią jo paskelbimui palaimintuoju. Garbingojo Dievo tarno Teofiliaus beatifikacija – skelbimas palaimintuoju turėtų įvykti šiais metais.

Šventieji ir palamintieji – kuriuos skelbia Bažnyčia – yra tikėjimo Bendrijai liudytojai, nes žemiško gyvenimo kelionėje uoliai praktikavo dorybes ir gyveno ištikimi Dievo malonei. Jie yra ir užtarėjai pas Dievą mūsų reikaluose, todėl, Bažnyčia minėdama šventuosius kviečia tikinčiuosius tiek sekti jų pavyzdžiu, tiek melsti užtarimo pas Viešpatį...

Dėl Valentino dienos
Vasario 14 d., kaip kasmet, Kauno "Žalgirio" arenoje įvyks renginys jaunimui "Valentino diena KITAIP", tema "Krisk į meilę". Renginį organizuoja Kauno arkivyskupija. Į šį renginį kviečiami vykti organizuotai - autobusu ir Kaišiadorių parapijos jaunuoliai. Vykstantiems kartu būtina išankstinė registracija - iki vasario 5 d. pas ses. Jolantą, parapijos jaunimo vadovę. Bilieto kaina - 5 Eur. Daugiau informacijos apie renginį - katedros skelbimų stende, taip pat internete.

Klebonas