Kaišiadorių vyskupijos šeimos centro vasaros stovykla Liškiavoje 2016 05 27-29

2016 m.  Gegužės 27-28-29 dienomis vyko Kaišiadorių vyskupijos šeimos centro vasaros stovykla - mokymai dekanatų šeimos centrų koordinatoriams ir sužadėtinių programos savanoriams. Stovykloje Liškiavoje dalyvavo šeimos centrų savanoriai iš Elektrėnų, Molėtų, Širvintų, Želvos ir Kaišiadorių; iš viso  43 žmones, iš jų 15 vaikai.

Stovyklos tikslai  - šeimos centro savanorių ugdymas: dvasinis ugdymas, sutuoktinių santykių  gilinimas,  kompetencijų darbui su sužadėtiniais ugdymas,  dekanatų savanorių  tarpusavio ryšių stiprinimas, krikščioniškos šeimos ugdymas.

Dvasiniam ugdymui buvo skirta Adoracija, maldos su Šv. Raštu mokymai ir katechezė vaikams,  kuriuos vedė kun. Laurynas, ryto ir vakaro malda, šlovinimas, Šv. Mišios.

Kompetencijų darbui su sužadėtiniais ugdymui buvo skirti D. Lukėnienės mokymai, kurių metu buvo pristatytos metodinės priemonės ir A. Bernatonio pasidalinimas apie Gruzijoje vykusį Pasaulinį Šeimų kongresą, kad žinotume su kokiais iššūkiais susiduria šeimos pasaulyje. Sutuoktinių santykių  ugdymui – darbas porose atliekant testus, graži aplinka, maistas.

Krikščioniškos šeimos ugdymui – veikla kartu tėvų su vaikais, bendra malda, adoracija, šlovinimas, šv. Mišios, gegužinės su šokiais, žaidimai, vaikų užimtumas, ekskursija.

Dekanatų savanorių tarpusavio ryšių stiprinimui buvo skirta visa veikla, kuri jungia: buvimas kartu mokymuose, pasidalinimai, linksmavakariai (kuriuos vedė Molėtų ir Elektrėnų savanoriai), pokalbiai, malda, ekskursija, bendrystė  prie stalo.

Lūkestis – kad savanoriai su šeimomis grįš pailsėję, patyrę krikščioniškos bendrystė džiaugsmą,  įkvėpti, įgiję naujų žinių ir patyrimų, dvasinių išgyvenimų, kuriais norės dalintis su kitomis šeimomis savo dekanatuose, bus motyvuoti tolesnei savanorystei – dalinsis gautomis dovanomis.

Atsiliepimai:

• Jaučiuosi kaip pabuvusi rekolekcijose. Labai patiko kun. Lauryno mokymas apie maldą su šv. Raštu. Adoracija. Džiaugiuosi, kad buvo vaikams katechezė. Juos tai labai palietė. Vakare dalinosi apie ją. Puikiai pravesta molėtiškių vakaronė. D. Lukėnienės mokymai.
  • Labiausiai patiko kun. Lauryno mokymai Lectio Divina ir adoracija. Gera susitikti su bendraminčiais. Dvasiškai ir fiziškai pailsėjome. Nijolė
  • Patiko kun. Lauryno mokymai, buvimas bendraminčių tarpe. Gintautas
  • kaip žmogus pasijutau svarbus Bažnyčiai. Patiko praktinės užduotys. Daiva
  • patiko turininga įvairi programa, puikiai organizuoti vakarai, labai gerai parinkta vieta; gražu, ramu, jauku. Rasa
  • Labai patiko vakarai. Sustiprėjo tarpusavio ryšys, išvyka į botanikos sodą.
  • Labai patiko įvairi veikla: mokymai, diskusijos, žaidimai, malda, adoracija (su vaikais ir vaikams), katechezė vaikams, ekskursija. Labai turtinga bendrystė. Kun. Laurynas – jėga. Didelis ramybės pojūtis. Poilsis kūnui ir sielai.
  • Puiki vieta mokymams. Nuoširdūs, atviri, linksmi žmonės šalia, informatyvūs mokymai, kuriuose net šiurpas perėjo per kūną išgirdus Aido pristatymą.
  • Gerai organizuota programa, testai svarbūs ir mums ir sužadėtinių mokymų vedimui, paliko stiprų įspūdį bendrystė.
  • Puikiai suderintos rimtoji ir linksmosios dalys. Bažnyčia gyva. Patiko Aido pranešimas apie šeimų kongresą.
  • Patiko D. Lukėnienės testai, patarimai apie vienas kito pažinimą, kad mylėti reiškia norėti pažinti žmogų ir po 10-20 metų. Nuostabi katechezė vaikams, nuostabus kunigas. Labai patiko šv. Sakramento garbinimas su vaikučiais, kunigo vedimas. Ačiū, kad palepinote.
  • Svarbus buvo kunigo dalyvavimas. Gerai organizuota vaikų priežiūra.
  • Buvo naudingas vienas kito pažinimas poroje, kunigo dalyvavimas stovyklą dar labiau įprasmino. Bendras išėjimas į gamtą su ekskursija buvo labai nauja, įdomu ir prasminga. Tokių pasivaikščiojimų dėka vieni kitiems atsiskleidžiame kitomis spalvomis.
  • Labai patiko pabūti bendrystėje su kitomis šeimomis, bendra malda, pasidalinimai patirtimi. Patiko kunigo vesta paskaita.
  • Patiko buvimas maldoje. Bendrystė. Puikus maistas, laisvalaikis, paskaitos, pasidalinimai.
  • Patiko Dalios Lukėnienės žaidimai ir nauji metodai, kuriuos galima panaudoti vedant kursus. Labai gera išvyka į botanikos sodą.

Pasiūlymai:

• padaryti dekanatų veiklų pristatymą ir pasidalinimus;
  • kitais metais stovyklą organizuoti birželio mėnesį;
  • įvardyti stovyklos tikslą;
  • nedaryti ekskursijos;
  • norėtųsi bent vienos paskaitos psichologinėmis temomis;
  • įtraukti į programą pasidalinimus savo patirtimi vedant kursus sužadėtiniams;
  • pravesti  bendravimo įgūdžių mokymus;

Nuotraukas galima pamatyti nuotraukų galerijoje: