ŠVENČIAUSIOSIOS JĖZAUS ŠIRDIES DIENOS ŠVENTIMAS KELIONĖJE (2023-06-16)
Anksti iš ryto Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedros dirbančiųjų žmonių grupė išvyko į pramoginę kelionę Anykščių kraštą. Sukalbėję bendrą maldelę autobusu išvykome į pirmąją savo kelionę. Šnekučiuodamiesi ir grožėdamiesi pakelės vaizdais pasiekėme Anykščių parapijos bažnyčią. Kaip tik tuo metu Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje vyko Švenčiausiosios Jėzaus Širdies Adoracija.
Būrelis adoracijoje dalyvavusių maldininkų, pamatę, kad jų bažnyčioje ketiname švęsti Šventąsias Mišias tyliai mums užleido pirmąsias eiles patys susirinko bažnyčios paskutinėje eilėje. Malonu buvo matyti, kai Anykščių maldininkus nustebino mūsų katedros chorų vadovų dueto balsai. Tuo tarpu mes buvome labai patenkinti, kad jų grupelė meldėsi kartu su mumis. Pasistiprinę Dievo Žodžiu užlipome į bažnyčios bokštą kuriame yra įrengta apžvalgos aikštelė miesto ir Anykščių šilelio kontūrams apžvelgti. Puikieji mūsų kelionės organizatoriai, pakvietė mus į netoli bažnyčios ęsantį restoraną „Puntukas“ pasistiprinti fiziškai. Sukalbėję padėkos maldelę ir paskanavę patiekalus kiekvienas pagal savo skonį supratome, kad Anykščių miesto širdyje kelionės staigmenos tik prasideda. Nuo skaniojo „Puntuko“ nuriedėjome prie apsamanojusio rausvojo granito - Puntuko. Patapšnoję geneologinio gamtos paminklo žandus, šilelio kalvos takeliu pradėjome kopti į Anykščių šilelio medžių lajų taką. Medžių lajų taku „nuvilnijome“ iki apžvalgos bokšto. Apžvalgos bokšte pasigrožėjome Šventosios upės ir Anykščių šilelio harmonija.
Kelionės įspūdžiais banguodami aplankėme Anykščių šilelio talentingojo menininko Valerij Kunigel medinių skulptūrų parką. Stebėjomės ąžuolinės skulptūros „Eglė žalčių karalienė“ unikalumu.
Neįtikėtina, tačiau kelionės organizatoriai, apsvaiginę mus Anykščių šilelio esybe sumanė visą grupę perkelti į kosmoso platybę. Netrukus patekome į „Cosmos" Paukščių Tako erdvę, kur vizualiai „svaigome aukščiausiame lygmenyje“. Fantastiškos kelionės organizatoriai jau vakarienei mus grąžino į Kavarsko kavinę „Šaltinis“ – palaiminti valgėme Kavarsko koldūnus. Po vakarienės, nusiprausę Šv. Jono krikštytojo šaltinio vandeniu, kupini nuoširdžios meilės ir dėkingumo vienas kitam, grįžome namo.
Grįžę namo supratome, kad mūsų kelionės organizatoriai yra geriausi, nes:
Aplankėme ir šventėme Šventąsias Mišias aukščiausioje Lietuvos bažnyčioje;
Glostėme aukščiausią akmenį Lietuvoje - 5,7 m aukščio;
Žingsniavome pirmiausiu medžių lajų taku Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje;
Stebėjome - ilgiausią upę nuo ištakų iki žiočių tekančią vien tik Lietuvoje;
Fotografavome aukščiausią medinę skulptūrą pasaulyje. Vos prieš kelias savaites Panevėžiečių sukurta medinė 25 m 11 cm skulptūra „Eglė žalčių karalienė“ pateko į Gineso rekordų knygą;
Skraidėme „Cosmos" Paukščių Tako veidrodžių kambaryje. Tai unikali ir vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur galima panirti į kosmosą, sustoti akimirkai ant galaktikos krašto ir pažvelgti į begalę žvaigždžių;
Svečiavomės „Toks Kitoks miestelis“ – tai unikalus ir vienintelis ne tik Lietuvoje bet ir visoje Europoje: apverstame name, pasvirusiame name, 360 laipsnių apsisukančiame name;
Valgėme populiariuosius Kavarsko koldūniukus įtrauktus į kulinarinį paveldą;
Gėrėme Kavarsko tufų šaltinio vandenį.
Sakoma, kad ne kiekviena dirbančių žmonių grupė gali tapti komanda, tačiau kiekviena komanda yra darniai dirbančių žmonių grupė. Yra aiškūs požymiai, kad Kaišiadorių parapijos dirbančių žmonių grupė tampa komanda. Ačiū Jums už tai!
Arūnas Paškevičius