Popiežius: paaukojimo malda bus visuotinės Bažnyčios gestas (2022-03-25 d.)

Popiežius Pranciškus laišku pakvietė visus Bažnyčios vyskupus dvasinėje vienybėje su juo paaukoti Rusiją ir Ukrainą Nekalčiausiajai Marijos Širdžiai ir šią proga į savo šventoves paaukojimo maldai pakviesti visą šventąją Dievo tautą, kad vieningai ir galingai kreiptųsi į Taikos Kunigaikščio Motiną.

Paaukojimo aktas penktadienį, kovo 25 d., Vatikano bazilikoje įvyks per atgailos apeigas, kurios prasidės 17 val. Paaukojimo malda prasidės maždaug 18.30 val. Romos laiku.

Popiežius paprašė visų pasaulio vyskupų ir kunigų, kad vienytųsi su juo paaukojimo maldoje, pažymėdamas, kad „tai bus visuotinės Bažnyčios gestas – Bažnyčios kreipimasis į Dievą šiuo dramatišku momentu, skausmo šauksmas visų, kurie kenčia, prašo smurto pabaigos ir paveda žmonijos ateitį Marijai, Taikos Karalienei“, – parašė vyskupams popiežius.

Popiežius Pranciškus priminė, kad praėjo beveik mėnuo nuo karo Ukrainoje pradžios: šis karas sukelia kasdien vis baisesnes kančias Ukrainos tautai, kelia grėsmę pasaulio taikai.

Patikinęs, jog Bažnyčia šią tamsos valandą yra pašaukta kreiptis į Taikos Kunigaikštį ir būti šalia visų, kurie savo gyvybėmis moka už šį konfliktą, Romos vyskupas paprašė, kad visi Bažnyčios vyskupai vienytųsi su juo Rusijos ir Ukrainos paaukojimo akto momentu, kad kovo 25 dieną suburtų savo kunigus, vienuolius ir visus kitus tikinčiuosius bendruomeninei maldai į savo šventoves, kad visa šventoji Dievo tauta vieningai ir galingai kreiptųsi į Taikos Kunigaikščio Motiną.

Popiežius taip pat išsakė viltį, kad kovo 25 dieną paaukojimo maldą, kurios tekstą pridėjo prie savo laiško, visi vyskupai broliškoje vienybėje sukalbės tos dienos eigoje. (SAK / Vatican News)

PAAUKOJIMO NEKALTAJAI MARIJOS ŠIRDŽIAI MALDOS TEKSTAS >>

Lietuvių kalba