Skelbimai Kaišiadorių katedroje 2017-01-15

1. Šiandien - sausio 15 d. - minima  Pasaulinė migrantų ir pabėgėlių diena. Bažnyčia, paraginta popiežiaus Pranciškaus, šią dieną kviečia melstis už nepilnamečius migrantus, kurie yra labiausiai pažeidžiami ir bebalsiai. Atkreipdamas dėmesį į nepilnamečius, Popiežius sako, kad jie mažiausi tarp mažiausiųjų, kad jie lengvai gali tapti, o ir tampa grubių žmogaus teisių pažeidimų – išnaudojimo aukomis.

          Migracija yra pasaulinis reiškinys, apimantis ne tik Europą. Ši tikrovė būdinga visiems žemynams ir nėra susijusi tik su žmonėmis, ieškančiais darbo ar geresnių gyvenimo sąlygų. Ši tikrovė visų pirma liečia suaugusius bei nepilnamečius, kurie bėga nuo tikrų problemų – karo, stichinių nelaimių, didelio išnaudojimo. Todėl siekiama, kad tokių migrantų ir jų šeimų teisės būtų pripažįstamos bet kurioje šalyje bei teikiama būtiniausia pagalba...

2. Kaip kasmet, Bažnyčia kviečia tikinčiuosius sausio 18 - 25 d. - visą savaitę - bažnyčioje arba privačiai kasdien melstis už  krikščionių – visų krikščioniškųjų Bažnyčių ir konfesijų vienybę, kad būtų vienas Ganytos ir viena Avidė – Bažnyčia. Šios maldos yra nurodytos Liturginiame Maldyne. Katedroje šia intencija melsimės šv. Mišiose – Visuotinės maldos vietoje. Už šią maldą, meldžiantis bažnyčioje, įprastomis sąlygomis pelnomi ir Visuotiniai atlaidai.

         Nuo praeito šimtmečio pabaigos, maldos savaitės už krikščionių vienybę turi bendrą temą, kurią kartu suderina Rytų - ortodoksų Bažnyčios, Protestantiškos bendrijos ir Katalikų Bažnyčia. Šių metų maldos savaitei už krikščionių vienybę pasirinkta tema - „Susitaikinimas Kristaus meilėje“. Mat šiais metais sukanka 500 metų nuo Liuterio reformacijos judėjimo pradžios, kai nuo Katalikų Bažnyčios atskilo daug tikinčiųjų Europoje...

3. Kaišiadorių Šeimos centras kviečia parapijos sutuoktinius sausio 20 d. 18.30 val. klausytis Ramūno ir Indrės Aušrotų paskaitos tema „Pokalbis poroje“; Indrė ir Ramūnas Aušrotai yra Šionštato judėjimo nariai, J. Kentenicho šeimos pedagogikos akademijos absolventai, šeimų palydėtojai iš Kauno. Paskaita vyks Sielovados centre - Birutės g. 9. Kviečiame dalyvauti.

          Klebonas