Skelbimai Kaišiadorių katedroje – 2020-01-12

Su Viešpaties Krikšto švente - šiandien baigiasi liturginis Kalėdų laikas, nors kalėdinės giesmės Lietuvos bažnyčiose dar giedamos iki grabnyčių.

Šiais metais Gavėnia prasidės vasario 26 d. - Pelenų trečiadienį, o Velykos – balandžio 12 d. Šiemet bažnyčioje minimos šv. Jono Pauliaus II gimimo 100-osios metinės. Gegužės 17 d. Vatikane, Šv. Petro aikštėje, bus iškilmingai švenčiama ši sukaktis. Taip pat ir Lietuvos Seimas 2020-uosius paskelbė Šv. Jono Pauliaus II metais.

Kaišiadorių vyskupija šiais metais mini kardinolo Vincento Sladkevičiaus 100-ąsias gimimo metines. Jis gimė rugpjūčio 20 d. prie Žaslių – Guronių k. (Kaišiadorių r.). Vyskupu įšventino pal. vysk. Teofilius Matulionis. Nuo 1959 iki 1982 m. V. Sladkevičius praleido tremtyje - namų arešte - tarybų valdžia neleido eiti vyskupo pareigų. Kaišiadorių vyskupijai vadovavo nuo 1982 iki 1989 m. Kardinolo titulą 1988 m. jam suteikė šv. pop. Jonas Paulius II.

Sausio 13 -ąją Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena. Šia intencija - už Laisvės gynėjus ir Lietuvą - kviečiame pasimelsti Mišiose arba privačiai.

Šiandien 19 val. palaimintojo Teofiliaus aikštėje (prie savivaldybės) vyks improvizuotas tradicinis Laisvės gynėjų minėjimas - „Atminimo laužas“, kurį organizuoja Kaišiadorių rajono savivaldybė.

Kaišiadorių parapija